Güncel Haberler:

32. Uluslararası İzmir Festivali

01.05.2018İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği 32. Uluslararası İzmir Festivali 26 Mayıs – 7 Temmuz 2018 tarihleri arasında, Avrupa Kültür Mirası Yılına yakışan bir programla yapılacak. Başlangıcından bu yana festivaller kültürler arası diyaloğu pekiştirmiş, geçmişin mirasını kutlarken, geleceğe kültürel değerler aktarmış organizasyonlar olmuştur.  Avrupa Birliği’nin “Avrupa Kültürel Miras Yılı” ilan ettiği 2018 yılında EFA’nın öne çıkardığı ilk on festival arasında yer alan 32. Uluslararası İzmir Festivali, programını bu bilinçle hazırlamıştır.


Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın katkıları, Eczacıbaşı Holding’in ana sponsorluğu, İzmir İtalya Konsolosluğu ve İzmir Goethe Enstitüsü iş birliği, Tekfen ve Arkas’ın program sponsorluğunda düzenlenen 32. Uluslararası İzmir Festivali programında yer alan on etkinlik Efes Antik Tiyatro, Celsus Kütüpanesi, Çeşme Kalesi, Kemeraltı Abacıoğlu Han ve AASSM’de gerçekleştirilecektir. 


32. Uluslararası İzmir Festivali çağımızın en üretken bestecilerinden, akordeon ve bandeneon sanatçısı Richard Galliano’nun, dünya sahnelerinin sihirli flütü Massimo Mercelli için yazdığı “Jade Konçerto”nun dünya prömiyerine sahne olacaktır. Bu eşsiz konçertoyu Mercelli ve Galliano Cameristi Cameristi Della Scala eşliğinde birlikte seslendireceklerdir.