Güncel Haberler:

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi 1985 Yılı Mezunları'ndan Hatıra Ormanı

01.12.2017Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi 1985 yılı mezunları, ülkemizdeki orman alanlarının özellikle son yıllarda hızla yok edilişine tepki olarak bir hatıra ormanı oluşturmaya karar verdiler. Gelecek kuşaklara iletilebilecek en değerli emanetin, kentin soluk alabilmesini sağlayacak bir orman olacağı düşüncesiyle eylül ayında çalışmalara başladılar.
Ekim ayı ortalarına gelindiğinde gereken katılım payını toplayarak, Ankara Orman Bölge Müdürlüğü ile bir sözleşme imzalayan 1985 yılı mezunları, bu çabalarını bir şenlik biçiminde kutlamayı düşündüler.

19 Kasım 2017 Pazar günü, Memlik köyü yakınlarında kendilerine tahsis edilen 3 hektarlık orman alanında bir ağaç dikim şenliği düzenleyen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi 1985 yılı mezunları, bu etkinliğe yakınlarıyla birlikte katılarak Ankara’nın daha yeşil olmasına destek verdiler. Ankara dışında görev yapan doktor arkadaşlarının da katılımıyla minik sedir ve ardıç fidanlarını toprakla buluşturdular.
AÜTF 1985 mezunları yeni sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 2018 yılı başında Ege Bölgesi'nde de bir hatıra ormanı oluşturmak için şimdiden işe başladılar.