Güncel Haberler:

Babalar Gününde Kaçabileceğiniz, Ege’nin 10 Güzel Kasabası

05.06.2017  Baba; kızan, karışan, sinirlendiren. Koruyan, sarılan, özlenen; manası yokluğunda daha iyi anlaşılan kişi.


  Bizleri koşulsuz sevip koruyan, arkamızda dağ olup her daim güvende hissetmemizi sağlayan babalarımızın günü kutlu olsun! Bu güzel pazar gününde babanızı güzel bir tatil kasabasına kaçırmak, belki deniz havasıyla dinlendirmek isterseniz buyurun, listemize bir göz atın! Ege’nin en tatlı kasaba ve köylerini sizin için derledik.1- Bademli Köyü, Dikili, İzmirMuhteşem denizi, tertemiz havası ile tüm hücrelerinize detoks etkisi yapacak çok keşfedilmemiş, betonlarla örülmemiş tatlı mı tatlı bir köy. Her yerine hayran kalacaksınız!

Tavsiye: Sunar’ın Yeri


2- Akyaka, Ula, MuğlaGökova körfezinde henüz sadece bilenlerin tercih edebildiği muhteşem bir kasaba. Taptaze deniz balıklarını mutlaka denemeli, keyifle yemeğinizi yerken ayaklarınıza değen serin suları mutlaka keşfetmelisiniz.Tavsiye: Azmak’ın buz gibi suyu.


3- Köyceğiz, MuğlaDoğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla ün salmış Köyceğiz, son zamanlarda popüler olmaya başladı. Hem sessizlik hem de tarihi bir atmosfer için ideal bir köy!


4- Ayvalık, BalıkesirHavası, doğası ve adalarıyla meşhur bu ilçeye mutlaka ailecek bir gezi yapmalı; vaktinizi uydurup tüm adalarını tek tek gezmelisiniz. Bu adaları çevreleyen koylarda yüzmeli, kendinizi burasının atmosferine bırakmalısınız.Tavsiye: Şeytan Sofrası, Cunda Adası


5- Karaburun, İzmirSakinliğinin ve bakirliğinin yanı sıra serin, dalgalı ama bir o kadar da sualtı zenginliği ile göz dolduran bir yer. İzmir’in en temiz denizinin burada olduğunu hatırlatıp, serin sulara kendinizi bırakmanız, denize girmeseniz de mutlaka sokaklarında dolaşıp atmosferi solumanız şiddetle tavsiye edilir!Tavsiye: 7 Kardeşler Dondurmacısı


6- Sığacık, Seferihisar, İzmirRüzgardan başka bir ses duyamacağınız sessiz mi sessiz huzur mekanı Sığacık, ev yapımı yemeklerin, baklava, böreklerin kalbi diyebiliriz. Her pazar kurulan Sığacık organik pazarını mutlaka gezmelisiniz. Babanıza oradan güzel yemekler ısmarlayabilirsiniz. :) Son zamanlarda oldukça ünlenen Teos’ta da güzel bir yürüyüşle ciğerlerinizi temizlemeli ve huzuru sonuna kadar hissetmelisiniz!


Tavsiye: Milos Restoran


7- Birgi, ÖdemişOsmanlı tarihini doğa ile iç içe yaşayan bir belde olan Birgi’de, restorasyon çalışmaları sürekli devam etmekte olup, bu beldeyi korumak birincil amaçtır. Osmanlı ambiyansını sonuna kadar yaşamak isteyen babaları oldukça memnun edecek! Birgi Köyü Ulu Camii ve Çakırağa Konağı ile meşhur olup, tavsiyemiz görmeden dönmemeniz!Tavsiye: Baba Restoran, Kebap ve Arnavut Ciğeri


8- Eski Foça, İzmirGün batımıyla meşhur ilçede mutlaka balık yemeli, deniz kıyısında motor seslerini dinlemeli ve huzuru içinize çekmelisiniz. Köklü bir tarihe tanıklık etmiş olması sebebiyle her daim bir arkeolojik kazıya denk gelmeniz muhtemel. Babalar huzurlu mekanları severler, ne sıcak ne soğuk denizlere bayılırlar; bizden söylemesi!


Tavsiye: Fokai Balık Restoran


9- Şirince, Selçuk, İzmirZeytin ağaçlarıyla çevrili yemyeşil tepelerin arasında bir köy olan Şirince, özgün tarihi ve mimarisini hala koruyor. Şirince’nin taş sokaklarında, eski evler arasında yürümek son derece huzurlu olacak!Tavsiye: Çınaraltı Meydanı


10- Küçükkuyu, Ayvacık, ÇanakkaleBir tarafınıza görkemli Kaz Dağları, diğer tarafınıza buz gibi Ege Denizi’ni alıp ailecek huzura yolculuk etmeniz için ideal beldelerden biri de Küçükkuyu. Buraya gidip Asos’u gezmemek olmaz elbette. Küçük köylerini de mutlaka dolaşmalı, keyifli sokaklara şahit olmalısınız.


Tavsiye: Assos