Güncel Haberler:

Baharın En Güzel Çiçekleri Nerede Açar?

01.04.2018


Yılın en güzel zamanı bahar ayları geldi. Erkenden ısınan havalarla birlikte bahar tatilleri planları başladı. Baharın her günü gerek havasıyla gerek renkleriyle bir film gibi değil mi? Sizler için bu güzel günlerin tadı en iyi nerede çıkar, hepsini derledik!


   1. Paris

Aşkın şehri, Fransa’nın başkenti Paris, bir bahar gününde sevdiğinize yeniden âşık olmak için harika bir seçim. Eiffel Kulesi ve Rodin Müzesi’ni mutlaka gezmelisiniz. Müzenin etrafında dünyanın en güzel çiçeklerinin açtığı bahçeleri görmek mümkün!


    2. Amsterdam

Muhteşem doğal manzarasıyla Amsterdam bir bahar gününü taçlandırmak için oldukça renkli bir şehir. O müthiş bahar havasında görmeniz gereken yerlerden biri ise Keukenhof Bahçesi.


    3. Prag

Çek Cumhuriyeti’nin kral şehri Prag, Avrupa’nın Bahar tacı için Amsterdam ile yarışıyor. İnanılmaz tarihi ve doğal manzaralar sunan Prag’da kiraz çiçeklerinin en güzel renklerine şahitlik edeceksiniz.


   4. Edinburgh

İskoç başkenti Edinburgh, çok yüksek dağları ile şehrin tamamını ayaklarınızın altına serebilir. Büyük Krallığın en güzel manzaralarının burada olduğu su götürmez bir gerçek!


    5. Oslo

Bahar aylarında soğuk hava etkisini devam ettirse de Oslo unutulması imkânsız bir güzelliğe şahit olmanızı sağlar. Onlarca heykel ve bitkiyi barındıran bahçelerini mutlaka tek tek gezmelisiniz. 


    6. Kopenhag

Danimarka’nın başkenti Kopenhag, kentsel doku içinde yeşil örtüyü sürdürebilen şehirlerden biri. Tivoli Bahçeleri 1843’ten beri şehrin en güzel yeri hatta cennet bahçesi olarak adlandırılıyor. Çiçek kokusunu doya doya içine çekmek isteyenler bu bahar Kopenhag sizi bekliyor!


    7. Milan

Eğer bir bahar mevsimi yolunuz Milan’a düştüyse çok şanslısınız. Çünkü “Milan’ın Gizli Avluları” turunda özel bahçelerin tamamını gezme fırsatı bulacaksınız. Dünyanın en konforlu otellerinden bazılarının da Milan’da olduğunu söylemeden geçmeyelim.


    8. Floransa

Toskana’nın başkenti Floransa’daki Arno nehrinin güneyinde kalan Boboli bahçeleri ilkbaharda gözlerinize doğal bir şölen yaşatabilir. Parkta pek çok heykel ve Roma antikalarını görmek de mümkün!

    9. Marakeş

Fas’ın güzellikleri anlatmakla bitmez, ilkbahar mevsiminde hava aşırı ısınmadan hemen önce Marakeş’i mutlaka gidip görmelisiniz. Jardin Majorelle Bahçesi sizlere hayatınızın en güzel deneyimlerinden birini yaşatacak!Çeviren ve Derleyen: Damla KILINÇ
Kaynak: https://www.telegraph.co.uk/travel/lists/best-cities-for-spring-city-breaks/