Güncel Haberler:

Batı Anadolu’nun Resim ve Heykel Yarışması Sonuçlandı:

01.01.2018


7 Farklı Fakülteden 10 Öğrenciye Sergileme Ödülü 
Yurt çapında gerçekleştirilen “Batı Anadolu Resim ve Heykel Yarışması”nda dereceye giren gençler belirlendi. Güzel sanatlar fakültelerinin resim ve heykel bölümlerinde öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik yarışmada, geleceğin sanatçıları yaratıcılık ve yeteneklerini ortaya koydular. Öğrenci çalışmalarından 10’u Sergileme Ödülü’ne hak kazandı.


Öğrencilerin gönderdiği işler, sanat tarihçisi Özge Altınkaya Erkök, sanatçı Burçak Bingöl ve Genco Gülan ile Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal’ın yer aldığı seçici kurul tarafından değerlendirildi. 

Seçici Kurul, resim ve heykel kategorilerinde katılan çalışmalar arasından hem içerik hem de kullanılan malzeme açısından farklı denemeler ve araştırmalar sunan 10 farklı çalışmaya oybirliğiyle “Sergileme Ödülü” vermeyi kararlaştırdı. Bu çalışmalar, resim dalında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden Duygunur Bel, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden İlayda Darga, Yeditepe Üniversitesi’nden Nil Bayrakçı’nın, heykel dalında ise İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Burcu Dikici, Sezer Deniz, Ayşe Önel, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Oğuz Savan, Zerrin Yavaş, Gaziantep Üniversitesi’nden Zeynep Özer, Çukurova Üniversitesi’nden Ebru Şahin Akgül’ün imzasını taşıyor. 

Genç sanatçı adaylarının çalışmalarını bir arada sergileyerek, gençlerin verimliliğini artırmayı ve sanat ortamına yeni eserler ve yetenekler kazandırmayı amaçlayan Batı Anadolu Resim Heykel Yarışması’nda ödül kazanan eserler Batıçim Bornova tesislerinde açık ve kapalı sosyal alanlarda sergilenecek.