Güncel Haberler:

Bohem Stil

01.03.2019


Bohem, 1970’li yıllarda kıyafete para harcanmadan şık ve rahat olmak isteyenlerin çeşitli seçimleri ile ortaya çıkmış bir akım. Çingenelerden podyumlara aktığı düşünülen bohem stil bu ay rahatına düşkün okurlarımız için mercek altında! Salaş ve özgür bir tarzı benimseyenlerin 2000’li yıllardan itibaren popülerlik kazandırdığı bu stil akımı, her zaman her yerde gözleri üzerinize çekecek cinsten! 


Elbiseler
Bohem stil elbiseler genelde dantelli, şifon ve bol, etnik desenli elbiselerden tercih ediliyor. Tarzın ana desenleri tribal, süet ve geçişli kumaşlar olarak görülüyor. Bunun içerisinde muazzam çiçek detaylı elbiseler de mevcut. Bu elbiseleri kovboy tarzı çizmelerle, püsküllü aksesuarlarla ve saç bantları ile kombinlemeniz bu tarza en uygun görünümlerden olacaktır. 

Ceket ve KaftanlarHepimizin son dönemlerde çılgınlar gibi satın aldığı kimono ve kaftanlar aslında bohem stilin en vazgeçilmez parçaları arasında yerlerini alıyorlar. Oldukça salaş ve bol desenli olmaları ile bohem stile de fazla fazla hizmet ettiklerini söylemek mümkün. Püskül detayı içeren kimonolar kombinlerinizde eğlenceli görünümler yaratacak!

Aksesuarlar Bohem stilde en önemli detaylardan biri püskül ve danteldir. Bu ikilinin buluştuğu çok az modern parça görürken, bohem stilin en güzel parçaları genelde anneanne dolaplarında mevcut oluyor. Bir diğer önemli aksesuar ise saç bantları ve şapkalar. Bohem stilin öncüleri diyebileceğimiz aksesuarlar kombinlerinize imzanızı atmanızı sağlayacak!

EteklerYerleri süpüren bol kesim ve salaş etekler bohem stilin bir diğer önemli parçası. Adeta üzerinize bol bir kumaşı sarmışsınız gibi duran maksi boy etekler bohem stilde sıklıkla tercih ediliyor. Bu eteklerin belinde ince bir kemer de oldukça iş görür cinsten!

Ayakkabılar
Süet ve deri ayakkabıların sıklıkla tercih edildiği bohem stilin en çok göze çarpan ayakkabı modelleri hiç şüphesiz kovboy botlar. Tahta topuklu kovboy botlar bu stilin muhtemelen vazgeçilmez parçaları. İlkbahar ve hatta yazın da tercih edilebilen modeller bulunması botun ulaşılabilirliğini kolaylaştırarak bohem stilin ruhuna da hizmet ediyor!