Güncel Haberler:

Çocuk Odalarında 11 Akıllı Depolama Çözümü

01.04.2018


Çocuk odalarında sıklıkla yaşanan oyuncakların nereye konacağı, bütün günün dağınıklığının günün sonunda nereye saklanacağı problemlerinin akıllıca üretilmiş çözümlerini sizin için derledik.
    1- Depolama Birimlerini Oyuncaklar Haline Getirin!


Tüm oyuncakların birer depolama birimi olabileceğini biliyor muydunuz? Boyutlarına göre tüm depolama birimlerinizi oyuncak olarak değerlendirebilirsiniz.    2- Şeffaf Kutular Hayat Kurtarır!

Tüm oyuncakları tek seferde görebildiğiniz bir alan düşünün. Bu çocuğunuz için harika bir durum olurdu! Ne oynamak istiyorsa onu alacak ve dağınıklık yarı yarıya azalacak!    3- Eski Çerçeveler Raf Olabilir.

Eski çerçevelerinizden çocuğunuzun odasına kitaplarını derleyip toplayacak kullanışlı raflar yapabilirsiniz. Bu rafları renkli kitaplarla doldurduğunuzda hem odanın havası değişecek hem de dağınıklık ortadan kalkacak.


    4- Oturakları Birer Çekmece Haline Getirin.


Üzerine oturabileceğiniz bir çekmeceli bank sizce de çocuk odasında müthiş bir çözüm olmaz mıydı? Yatak altlarındaki çekmeceler ulaşılabilirlik açısından o kadar da iyi iş yapmazken, hareketli depolama arabaları ilaç gibi bir çözüm olacak!


    5- Kitap Raflarına Bir de Böyle Bakın!

Kitap raflarını yan döndürüyorsunuz, bir minder ve çeşitli sepetler işte bu kadar. Çocukların dinlenebileceği bir sofa ve kocaman bir depolama alanı!


    6- Açık Askı Her Zaman İş Görür!

Çocuğunuzun en güzel kostümlerini dolapta ya da kutularda saklamak yerine açık bir raf sisteminde sergilemek oldukça eğlenceli bir fikir olacaktır. 


    7- Renklerine Göre Ayrılmış Raflar

Çocuğunuzun kitaplarını renklerine göre ayırarak yerleştirmek oldukça keyifli bir dekorasyon önerisi olabilir. Kitaplar dekorasyon öğesine dönüşecek ve ortada hiçbir dağınıklık kalmayacak. Çocuklarınızı renkleri öğretirken birlikte yerleştirerek eğitici bir duruma da dönüştürebilirsiniz.


    8- Metal Pano Ekleyin!

Metal bir panonun yalnızca ardiyelerde kullanıldığını düşünmeyin. Delikli metal panolar tüm odalarda pek çok depolama ihtiyacına cevap veriyor.


    9- Gömme Dolabı Hemen Sökmeyin!

Fotoğrafta gördüğünüz fikrin güzelliğine bir bakın! Evde var olan ve istemediğiniz gömme dolabınızın muhteşem bir dönüşümünü gerçekleştirebilir, neredeyse odanın tüm ihtiyacını burada karşılayabilirsiniz.


    10- Kendi Oyun Masanızı Oluşturun

Eski sehpanızı atmayın, yenisini salona eskisini dönüştürerek çocuk odasına! Hem çocuklarınız için harika bir oyuncak hem de yüksek kapasiteli bir depolama masası karşınızda!    11- Kasaları Duvara Asın

Eski sebze meyve kasalarının duvara asılması ile çok rüstik bir görünüm elde edeceğinizi düşünüyorsanız, kasaların içini renkli kâğıtlarla kaplayabilirsiniz. Hem görsel olarak göz doyuran hem de depolamada büyük görev üstlenen duvarlar yaratabilirsiniz. Çeviren ve Derleyen: Damla KILINÇ
Kaynak: https://www.housebeautiful.com