Güncel Haberler:

Dünya Halk Dansları Dikili’de Görücüye Çıktı

01.10.2017


Dikili'de bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Dikili Uluslararası Gençler Halk Dansları Şenliği” Çandarlı'da gerçekleştirilen görkemli törenlerle başladı.“Halk Dansları Dünyanın ve Barışın Ortak Dilidir”


Festivalin açılış programında katılımcılara ve vatandaşlara seslenen Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, halk danslarının ve müziğin dünyadaki kardeşliğin ve barışın ortak dili olduğuna dikkat çekti. Konuşmasına şenliklere katılmak için gelen yerli ve yabancı gruplara ‘hoş geldiniz kardeşlerim’ diyerek başlayan Başkan Tosun, “Halk dansları dünyanın ve barışın ortak dilidir. Hangi dilden, hangi renkten olursak olalım; müzik ve dansta aynı dili konuşuruz. Bu sene üçüncüsünü düzenlemekten mutluluk duyduğumuz Uluslararası Dikili Gençler Halk Dansları Şenliği'mize hoş geldiniz. Barışı, kardeşliği, dayanışmayı ve birlikte tek yürek olmayı doyasıya yaşayacağımız bu anlamlı etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen sevgili dostlarımız Besim Biberovic, Cumhur Kısmet, Ana Bukovcic'e, belediyemiz çalışanlarına ve kıymetli katılımlarıyla bizleri onurlandıran Sırbistan, Bulgaristan, Belarus, Ukrayna ile Kazakistanlı kardeşlerime gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki aynı umudun yoldaşlarıyız. Buradan yükselen barış ve kardeşliğin tüm dünyayı sarmasını diliyorum” dedi.


Dünyanın Renkleri İzleyenleri Mest EttiVatandaşlardan yoğun alkış alan gösteriler sonrasında Sırbistan Halk Dansları Topluluğu birinciliği, Belarus Halk Dansları Topluluğu ikinciliği, Bulgaristan Halk Dansları Topluluğu da üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren ülkelere kupa ve şiltleri Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun tarafından bizzat takdim edildi.