Güncel Haberler:

EgeArt’tan Karikatür Onur Sergisi

01.12.2017

Bu sene 150 ayrı sanat etkinliği ile sanatseverlerle buluşan EgeArt Sanat Günleri, dört ayrı onur sergisi ile usta sanatçıların eserlerini bir araya getiriyor.
Ege Üniversitesi tarafından “İpek Yolu Sanatçılarını Ege’de Buluşturuyoruz” sloganıyla bu sene yedincisi düzenlenen EgeArt Sanat Günleri , dört ayrı onur sergisi ile sanatın ustalarına saygı çağrısı yapıyor. Onur sergilerinin ilki, bugün karikatür sanatının Türkiye’de ve uluslararası platformda ustalarını biraraya getirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü Galeri Eylül’de gerçekleşen Karikatür Onur sergisinin açılışını, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ercan Akpınar ve Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Bilgehan Gültekin birlikte yaptı.
Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği ile işbirliği içinde yapılan onur sergisinde 100’ün üzerinde karikatür sanatçısının eseri sergilenirken; Nasrettin Hoca Portreleri, Cumhuriyet temalı karikatürler ve İpek Yolu karikatürleri büyük ilgi gördü.Karikatörcüler Derneği İzmir Temsilciliği ile işbirliği ile yapılan Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr Bilgehan Gültekin; önümüzdeki günlerde pek çok etkinlikte sanatsal iş birliğine imza attıkları Dokuz Eylül Üniversitesinde “Ruhun Penceresinden Akademik Yansımalar” konulu bir onur sergisi daha düzenleyeceklerini belirtti. EgeArt Bilim ve Düzenleme Kurulu Başkanı da olan Prof. Dr. Gültekin; ayrıca “Uluslararası İpek Yolu Karma Onur Sergisi” ve Geleneksel Türk Sanatları alanında “Geleneksel İzler” Onur Sergisi düzenleyeceklerini de kaydetti.