Güncel Haberler:

En Güzel Sonbahar Tatilleri

01.10.2017


Sonbaharın hüzünlü, mahzun ama bir o kadar etkileyici renkleriyle dolu günlerini doruklarda yaşarken, evlerimizde cam kenarlarında kahvelerimizi yudumluyoruz. Her zaman olduğu gibi, yine ihtiyacımız olan şey: tatil! Yazın çok sıcak, kışın çok soğuk, en ideal tatil sonbahar tatili diyenlere sonbahar tatilinin hakkını verecek beş tane şehri yazdık.


1- Kapadokya, Nevşehir - TürkiyeSonbahar denilince o muhteşem sarı tonlarıyla ilk akla gelen yer Nevşehir oluyor tabii ki. Bu kent; manzarası, balon turları ve mağara otelleri sizi kendine hayran bırakacak. Tatili değil, Nevşehir’i bırakamayacaksınız!


2- Lilydale, Minesota - ABDEğer bu tatil yurt dışında olsun diyorsanız size önereceğimiz şehirlerden ilki Lilydale. Missisipi nehri boyunca uzanan küçük kasaba, sonbaharın en solgun renklerinden en çarpıcı renklerine kadar tüm kartelayı sergiliyor.


3- Havana - KübaKüba’nın başkenti olan Havana, rengarenk sokakları, klasik otomobilleri ve özgürlüğü felsefe olarak benimsemiş insanları ile sonbaharda gözlerinize harika bir ziyafet yaşatacak. Küba'nın mutlaka görülmesi gereken ülkelerden olduğunu da belirtmeden geçmemek gerek.


4- Trabzon - TürkiyeMS 935 yılında yapılan, deniz seviyesinden tam 1150 metre yükseklikteki Sümela Manastırını görmek bir sonbahar tatilinde yapacağınız en iyi şey olabilir. Trabzon’un muhteşem doğası, temiz havası ve iklimiyle kendinizden geçecek, yemeklerin tadına doyamayacaksınız. Özellikle sonbahar mevsiminde daha da muhteşem hale gelen Karadeniz doğası, renklerin dansıyla sizi kendine hayran bırakacak.


5- Kaz Dağları, Çanakkale - TürkiyeHem deniz, hem orman manzarasını sonbaharın muhteşem renkleriyle birleştirerek harika bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler: Kaz Dağları sizin için muhteşem bir rota. Tertemiz akan şelaleler de cabası. Kendinizi tam bir doğasever olarak tanımlıyorsanız, burayı çok beğeneceğinize ve hatta hayran kalacağınıza eminiz.


>

>