Güncel Haberler:

Evinizi Yeniden Yaratacak 8 Şık Tasarım Trendi

01.09.2017


Evinizi Yeniden Yaratacak


EN ŞIK


Tasarım Trendi


Bazı iç mekan tasarım trendleri yalnızca kısa bir süre varlık gösterebilirken, bazıları tutkal gibi yapışır, zaman içinde olduğu yere uyum sağlar. Ancak görünüşte şık olan trendlerden hangileri evinizde kötü bir görünüm yaratabilir?


Amerikalı bir tasarımcı "Bazı insanlar için çok tehlikeli ve pahalı olması muhtemel her eğilim, insanları neredeyse bir ev satın almak kadar masraflı bir hale getirebilir" diyor. “Her şeyi değiştirerek neredeyse yeni bir ev almış kadar para hacanıyor.”


Evinizin değerini etkileyecek, modern tarzda bir tadilata imkan sağlayan 8 şık tasarım trendini sizler için derledik.


1- PARLAK RENK SEMASIEvinizi dışarıdan da ilgi çekici hale getirmek sizin de hoşunuza gidecektir. Parlak renklerle döşenmiş bir bahçe her zaman güzel enerjilere yol açacaktır. Aynı zamanda hareket etmeye ayırdığınız vakti de iyi değerlendirmenize imkan sağlayacaktır. Bahçenize atacağınız renkli yastıklar beklemediğiniz şekilde enerjinizi yükseltebilir.


2- BÜYÜK MUTFAK BİRİMLERİMutfağınıza güçlü, zarif ve şık birimler vermek iyi bir tercih olabilir. Ancak mutfağınızda çok yer kaplayacağı gerçeğini unutmamalısınız. Büyük birimler depolamada kolaylık sağlayabileceği gibi ortamdaki tüm dağınıklığı da gizleyecektir.


3- SİYAH VEYA GRİ DEKORMalzeme ve dolap kapak stilleri düşünülmesi gereken önemli konular olsa da, renk genellikle evde en ön plandadır; süper lüks bir görünüm arıyorsanız, siyah ve gri en iyi şekilde çalışır. Koyu siyah veya gri boyalı süpürgelikler ile parlak renkli veya desenli duvar kağıdını kombinlemek oldukça şık duracaktır.


4- TAMAMEN BEYAZBeyaz üzeri beyaz trendinin modadan geldiğine inanılsa da evlerde bakım açısından büyük zorluklar çıkardığı doğru. Buna rağmen oldukça sevilerek kullanılan bir trend olduğu şüphesiz. Basit ve sade bir dekorasyon için her şeyi beyaz tercih edip odaya ya da eve yeşil, kırmızı sarı gibi aksesuarlar ekleyerek renk vurguları yapabilirsiniz.


5- YÜKSEK TEKNİK ÖZELLİKLERÜstün teknoloji dolaplar, gelişmiş aydınlatma kontrolleri kısacası akıllı evler oldukça revaçta. Evinizin her odasında hatta koridorlarda dinleyebileceğiniz klasik müzik muhteşem bir terapi olmaz mıydı?


6- DUŞ ODALARIŞimdilerde dekorasyon kulislerinde duş odası tasarlamak oldukça meşhur bir trend. Sebebi ise duşa giren kimselerin sonsuz rahatlama hissini yaşarken rahat hareket edebilmeleri. Banyo içerisine yerleştirilmiş kabinlerden, duş odalarına geçiş çok zaman almayacak gibi duruyor.


7- TASARIM KAROLAR VE HALILARDesenli zemin döşemeleri şimdilerde oldukça fazla tercih ediliyor. Halı görevi görebilen bu tasarım ögeleri yalnızca biraz maliyetli olabiliyor. Halıya göre bakımının daha kolay olduğu düşünülürse maliyet buradan çıkarılabilir.


8- DUVARLARDA SÖZLERÇerçeveli ya da duvara yapıştırılmış “Yaşa, Sev, Gül” gibi motivasyon etkisi yaratacak sözler kullanabileceği gibi, aile bireylerinin pek çok fotoğrafının aynı renk tonlarına getirilerek kullanılması da oldukça şık bir tasarım ürünü olacaktır.


Çeviren ve Derleyen: Damla Kılınç

Kaynak: www.housebeautiful.com