Güncel Haberler:

Fransız Tarzı Dekorasyon İçin 10 Öneri

25.04.2017

1- Vurgularınızı Akıllıca Seçin

Yastıkların gücüne inanın... Renkli yastıklar çok eğlenceli duracak. Evinizin ilkbahara hoş geldin demesi için küçücük bir adım!


2- Kendi Üretiminiz Olan Tasarımları Basit TutunBir Paris yerlisi, bebeğini yetiştirmek için mevcut sehpasını tutkal ve imitasyon deri ile bir beşiğe dönüştürmüş. İşte bu kadar! Kanıtlayıcı tarzın karmaşık olması gerekmez.


3- Nereye Yatırım Yapacağınızi BilinKısıtlı bütçelerle ev yenilerken nereye daha çok para harcamanız gerektiğini iyi düşünün. Fransız tarzda döşemek istediğiniz eviniz için mermer tezgahlar doğru bir yatırım olacak.4- Sevdiğiniz Öğeleri Gösterin


Ayakkabılar, mücevherler ya da kazanlar, bunları çok seviyorsanız tüm gün izleyebilmeniz için bir Fransız fikri var! Bir merdivene topuklu ayakkabılarınızı dizebilir, şık bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz.
5- Acele Etmeyin


Evinizi dekore etmek için sabırlı olun, gerçekten sevebileceğiniz parçaları toplayana kadar bekleyin. Böylece eviniz sadece sevdiğiniz parçalarla dolu olacak. Fransız sabrı devreye giriyor diyebiliriz.

6- Parlak Bir Renk Seçin


Küçük bir alanı daha büyük göstermek istiyorsanız, her şeyi parlaklık sıçramasını kaldırabilecek basit bir renk şemasıyla birleştirin. Mesela diğer tonları sakin, sade tutarken, içerisine bir tane parlak renk yerleştirin. Sarı, beyaz ve gri; dekorun adeta konuşmasına sebep olacak!


7- Halıyla Renk Katın


Alana canlılık ve boyut katmak için ahşap zeminlerin üstüne renkli kilimler eklemek muazzam bir Fransız Dekor stili. Bunun kontrolden çıkmasını engellemek için, duvarları ve mobilyaları sade tutmalısınız.
8- Ortama Heyecan Katmak İçin Renkleri Kullanın


Özellikle küçük evlerde Fransız tarzı dekorasyon yapabilmek için, yeşil gibi canlı renkler kullanıp odağı buraya kaydırabilirsiniz. Aynı zamanda yeşil, canlılık ve yenilik hissi verecek!

9- Odak Noktalarını Detaylandırın


Aynalar, bir odayı daha büyük hissettirmeye yardımcı olurlar; çünkü ışığı yansıtırlar. Ancak onları şık bir altın çerçeve ile şömine üstüne koyduğunuzda, doğru miktarda ışık saçan bir odak noktanız olacak!
10- Duvar Yerine Sanat


Çoğu Fransız ev sahibi, resimlerini duvara yaslıyor, nereye asılacağına karar veremiyorlar, bu neden bir sanata dönüşmesin? Resimlerinizi, hatta hoşunuza giden birkaç kutu ya da aksesuarı duvar önünde konumlandırarak hoş bir Fransız görünüm elde edebilirsiniz.

Hazırlayan: Damla KILINÇ

Kaynak: www.housebeautiful.com