Güncel Haberler:

Karşıyaka’da ‘İkinci Bahar’ Tangosu

01.01.2019


İleri yaşlardaki Karşıyakalılara sosyal yaşamın kapılarını açan Karşıyaka Belediyesi Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nde ‘tango’ rüzgarları esiyor. Her hafta dans dersleri alan 60 yaş ve üzeri kursiyerler hem öğrenmenin hem de eğlenmenin keyfini yaşıyor. 

Spor, Sanat, Eğlence
Karşıyaka Belediyesi Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi tarafından düzenlenen ücretsiz hobi kursları büyük ilgi görürken, en çok tercih edilen branşlardan biri de tango oldu. Spor, sanat ve eğlencenin buluştuğu kursa katılan ‘çınarlar’, Kasım ayı itibariyle her hafta eğitmen Mehmet Danacı’dan dans dersleri almaya başladı. Çoğu ilk kez tango yapan kursiyerler “Derslerimize çok severek, neşeyle geliyoruz. Bizlere sunulan bu güzel ortamda tango yapmayı öğrenmek, bu heyecanı arkadaşlarımızla paylaşmak çok keyifli. Kendimizi daha dinç, sağlıklı ve mutlu hissediyoruz” diyerek, Karşıyaka Belediyesi’ne ve Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür etti. 
İki Bin Üyeye Hizmet 
Mavişehir Cahar Dudayev Bulvarı üzerinde yer alan Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi; Karşıyaka’da yaşayan, 60 yaş ve üzeri vatandaşlara hizmet veriyor. Üye sayısı 2 bine ulaşan merkezde bu sezon tango, bilgisayar, satranç, resim, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, yoga, kalp yogası, seramik cam boyama, üç boyutlu perspektif, ev aksesuarları ve ahşap boyama kursları gerçekleşiyor. Büyük ilgi gören ve kontenjanların dolduğu bu kursların yanı sıra, kuaför ve psikolojik danışmanlık hizmetleri veriliyor, sağlık seminerleri düzenleniyor. Boş zamanlarını merkezde değerlendirmek isteyen üyeler; dinlenme salonunda sohbet edip televizyon izliyor ya da kütüphaneden yararlanabiliyor. Ücretsiz üyelik imkânı sunan merkeze, 0232 3690687 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.