Güncel Haberler:

Kate Moss’un 90’lar Stili Bugünlerin İlham Kaynağı!

01.09.2018Kate Moss gözlerin ve gönüllerin en güzel kadınlarından biri. Her nerede aratırsanız aratın, ünlü modelin her daim göz önünde ve takip edilir olmasından ötürü onlarca fotoğrafına rastlamanız mümkün. Zira o zamanlarda da her giydiği moda oluyordu. Harika taşlanmış Jeanlar, çivili kemerler ve son derece tarz yelekler ile kare kesim bluzlar Kate’in yıldızını parlattığı parçalardan sadece bazıları. Ünlü modelin minimal ve etkileyici tarzı, bugünlere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Gelin Kate Moss’un adeta sanat eserini andıran 90’lar stiline yakından bakalım!


 


Cannes Film Festivalinde 98 yılında tercih ettiği tüylü elbise bugün çok ünlü ve hatta ünlü olmayan tüm markalar tarafından yeniden mağazalara sürüldü. Tüy modası da buradan geliyor diyebiliriz. Moss’un zarafetini kıyafete geçirmesi, üzerinde görülen tüm ürünlerin fazlasıyla beğenilmesini ve taklit edilmesini sağlıyor. Kate Moss’un taa 90’lı yıllarda çok severek giydiği mom jeanlerden hepimiz haberdarız. Spor ayakkabılar ve hatta bantlı topuklu sandaletlerle harika kombinler ürettiğimiz mom jeanlar, Kate Moss’un hafta sonu stilinin en kıymetli parçalarıydı.
Kate Moss 96 yılının kışında genellikle uzun kaşe paltolar tercih etti. Geçen sezonun en tarz parçaları olan uzun paltolar, sizce de tıpkı Kate Moss’un paltolarına benzemiyor mu? Bu paltoların içine giyilen dar parçalar sizi oldukça tarz gösterecek!

Sarı uzun elbise denince akla Kate Moss geliyor değil mi? Evet sarı, yeşil, mavi uzun elbiseler bu sezonun en favori parçalarıydı. Çünkü Kate Moss 90’lı yıllarda bu tip elbiseleri muazzam taşımıştı!


1990 yılında Kate Moss yalnızca 16 yaşında iken giydiği eşofman ve spor ayakkabılar bu sezon tüm ünlüler ve bloggerlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Kate Moss’un stilinden biraz daha modern ve şık parçalar üretilmiş olsa da akımın yaratıcısı yine Kate’miş gibi duruyor!
Derleyen: Damla Kılınç
Kaynak: whowhatwear.com