Güncel Haberler:

LOS VIVANCOS BODRUM’U SALLAYACAK!

01.08.2017


LOS VIVANCOS


BODRUM’U SALLAYACAK!LOS VIVANCOS... Bağlılık yemini... Okuma yazmayı bile öğrenmeden enstrüman çalmaya başlayan, aynı kanı taşıyan, flamenko ateşiyle sahneleri yakan kardeşlerin dans yemini. “Eğer şahinin yazgısı göğün en yükseklerine uçmaksa, bizim yazgımız da birlikte dans etmek” diyen Los Vivancos, çocukluklarından bu yana hep birlikte dans eden kardeşlerden oluşuyor.


Los Vivancos üyeleri küçükken ailelerine yaptıkları gösterileri birlikte gittikleri Barselona Dans Konservatuarı’yla profesyonel alana taşıdılar. Okul sonrası bir süre solo kariyer sürdüren kardeşler, ayrı ayrı da başarılı çalışmalara imza attı. Eğitim hayatları Madrid’den Londra’ya, Vancouver’dan Hollanda’nın ünlü Bale Tiyatrosu’na uzanan Los Vivancos üyeleri, 2004’te bir araya gelip Los Vivancos’u kurdular ve o günden bu yana katıldıkları televizyon programları, festivaller, A.B.D, Hollanda, Belçika, İngiltere, Kanada, Kolombiya, Fransa ve İspanya’da gerçekleştirdikleri özel gösterileriyle izleyenlere unutulmaz ve keyifli anlar yaşattılar. Grup, önceki gösterileri “7 Hermanos” ve “Aeternum” ile de muhteşem bir Flamenko şöleni sunmuştu.2016 Nisan ayında Madrid’de dünya prömiyeri yaptıkları Born to Dance’de; Tap-dance'i, komediyi ve dövüş sanatlarını Flamenko ile eşsiz bir şekilde harmanlayan Los Vivancos, 12 Ağustos’ta Bodrum’da dansseverlerle buluşacak. “Born to Dance” gösterisinde Los Vivancos, Metallica, Deep Purple ve Leonard Cohen’in şarkılarının da içinde olduğu birçok klasikleşmiş şarkıyı, muhteşem dansları eşliğinde sunuyor. Los Vivancos, yepyeni gösterilerinde dünyaca bilinen şarkıların düzenlemelerini ve kendi bestelerini Joan Martorel ile üretirken, kayıtlarını Budapeşte Senfoni Orkestrası ile yaptılarLos Vivancos’la yepyeni gösterileri öncesi, kariyerlerini ve son gösterileri “Born to Dance”i konuştuk.


Siz gerçekten dans etmek için mi doğdunuz? Dansçı bir babanın çocukları olmanın avantajları neler?


Avantajları çok fazla. Küçük yaşlardan beri birlikte dans ediyoruz. Babamızdan bu anlamda çok şey öğrendik. Flamenko figürleri ile başladık, aynı zamanda hepimizin klasik dans geçmişi var. Aramızda olağanüstü bir arkadaşlık vardı. Birbirimize çok bağlı yetiştik. Çocukken bizim için dans etmek en büyük eğlencelerden biriydi.
Los Vivancos Born to Dance’i nasıl tanımlıyor?


Dansın yanında ilgilendiğimiz dövüş sanatlarını da şovun bir parçası yapmak istedik, Born to Dance böyle ortaya çıktı. Stil ve teknik anlamında füzyon bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz. Dövüş sanatları dansa daha güçlü ve karizmatik bir tarz katıyor.


Dans dışında müzikle de ilgilisiniz ve hepiniz birer enstrüman çalıyorsunuz. Hiç birbirinizle rekabet ettiğiniz oluyor mu?Aslında müzikle de çok erken yaşlarda ilgilenmeye başladık. Hatta enstrümanlarımızı gösterilerimizde de kullanıyoruz. Birbirimizle rekabet etmedik, hep bizden çok daha iyi isimleri örnek alarak ilerledik. Çocukluğumuzdan beri ilgi alanlarımız ortak konulardı. Aynı enstrümanlardan hoşlanıyorduk. Dans zaten bizim için bir yaşam biçimi ve bu konuda hepimiz doğuştan yetenekliyiz. Bu nedenle bu tarz bir kıyaslama ya da rekabete girmedik.Koreografilerinizi hangi dövüş sanatları ile birleştirdiniz?


Kick Box ve Kung Fu yapıyoruz. Gösteride Klasik bale ve Flamenko figürlerini harmanladık. Etkileyici müzikler ve kullandığımız teknoloji ile diğer gösterilerden çok daha farklı bir stille izleyenlerin karşısına çıkacağız.


Dans ve müzik alanında idolleriniz kimler?


İlk rol modelimiz babamızdı. Onun dışında birçok insan gibi biz de dansçı olarak Joaquin Cortes'e, müzisyen olarak da Paco de Lucia'a hayranlık duyuyoruz.


Gösteride klasikten moderne, bir çoğumuzun bildiği klasik şarkılar da farklı bir soundla yer alıyor. Born to Dance’in müzikleri nasıl belirlendi?


Hepimizin müzikal bir geçmişi var. Born to Dance füzyon bir çalışma ve müziklerin de buna uyum sağlamasını istedik. O yüzden hem klasik geçmişimizi yansıtan hem de herkesin bildiği bizlerin de sevdiği şarkıları farklı düzenlemelerle sunuyoruz. İzleyiciler Metallica’dan Deep Purple’a sevdikleri birçok şarkıyı farklı bir soundla dinleyebilecek.12 Ağustos’ta Bodrum Bale Festivali’nde dansseverlerle buluşacaksınız. Born to Dance izleyicilere ne vaad ediyor?


Born to Dance tutku ve heyecan vaad ediyor. Dans müzik ve kullanılan teknoloji ile tarzımızı ileriye taşıdığımız görkemli bir gösteri. Herkesi bu heyecanı paylaşmaya davet ediyorum.