Güncel Haberler:

Milyonlar 'O'na Hayran; "Monica Molina"

12.09.2016


Milyonların hayran olduğu Monica Molina kapılarını EGE LIFE’a açtı…


23 Ağustos’ta Bodrum’da şarkılarınızı bu kez senfoni orkestrası eşliğinde söyleyeceksiniz. Bu proje nasıl doğdu?

Bu projeyi hayata geçirenler beni Türkiye’de tanıtan ve şu anda menajerliğimi yapan Pasion Turca şirketi.  Proje ilk defa bana sunulduğunda şarkıları büyük bir senfoni orkestrasıyla söyleme fikri beni çok heyecanlandırdı. 23 Ağustos’ta Sinema Senfoni orkestrası ile sahne alacağım. Aranjmanları geçen seneki Buika konserinde orkestra şefliği yapan Tony Cuenca yapıyor. Şarkılarımı ben de ilk defa farklı bir düzenleme ile duyma şansı yakalayacağım. Kariyerimin en güzel şarkılarının yer alacağı bir Best of konseri şeklinde olacak. Bu konser Bodrumu bir aşk gecesine dönüştürecek.


Projenin Bodrum’da gerçekleşmesi sizin için ne ifade ediyor? Daha önce Bodrum’da konser vermiş miydiniz?

Daha önce Ege sahillerinde bulunma şansım oldu ama konser için Bodrum’a ilk defa geliyorum. Türkiye’nin sahilleri bana her zaman kendi ülkemi İspanya’yı hatırlatıyor. Yazları İbizayı gitmeyi çok severim Bodrum’a baktığım zaman Bodrum sahilleri bana İbiza’nın sahillerini anımsatıyor. Bu konserle Bodrum’u daha yakından tanıma şansım olacak. Herkesi konsere bekliyorum. Dünyada ilk defa bu projeyi Türkiye’de gerçekleştirdiğim için gururlu ve mutluyum.


Türkiye sizi çok seviyor,  yıllardır tutkulu bir hayran kitleniz var. Albümleriniz ülkemizde de satılıyor, konserleriniz kapalı gişe oluyor. Türkiye ile kurduğunuz ilişkiyi nasıl tarif edersiniz?

Türkiye bana ilham kaynağı oluyor diyebilirim. İstanbul’un Best Of albümüme kapak olması da bu yüzden. En çok sevildiğim ülkelerden birinin Türkiye olduğunu her gelişimde bir kez daha hissediyorum. Türk dinleyicilerim ve yıllardır birlikte çalıştığımız Pasion Turca’dan Sinan ve Vito ile artık bir aile gibiyiz.


Son albümünüz 2012 yılında yayınlanan Mar Blanca. Diğer albümlerinizden farklı olarak babanız Antonio Molina’nın şarkılarını yorumladınız. Bu albüm sizin için ne ifade ediyor?

Albümün prodüktörlüğünü kardeşim Noel yaptı. Düzenlemeleri mümkün olduğunca benim tarzıma yaklaştırmaya çalıştık. Babamın şarkılarını okumak her şarkıcı için oldukça zor. Bu albüm ben ve kardeşim için hem büyük bir sorumluluktu.


Kariyerinize önce oyuncu ardından şarkıcı olarak devam ettiniz. Tekrar oyunculuğa dönmek istiyor musunuz?

Oyunculukta bir rolü canlandırıyorsunuz ama şarkı söylerken daha özgürsünüz. Sahnede daha rahat olmam açısından oyunculuğun katkıları olsa da şarkı söylemek her zaman ilk tercihimdi. Oyunculuk deneyimlerim oldu ama açıkçası kendimi şarkıcılık dışında başka bir meslekte düşünemiyorum.


Albümlerinizde kardeşinizle çalışıyorsunuz. İki kardeşin birlikte çalışması nasıl bir his?

Kardeşim beni en iyi tanıyan insan başlangıçtan beri birlikteyiz ve tüm albümlerde işbirliğimiz var. Bu yüzden birlikte çalışmak çok keyifli profesyonel anlamda da  albümlerimde aynı ruhu yakalayabiliyoruz.


Türkçe bir şarkı söylemek ya da Türk müzisyenlerle çalışmak ister misiniz?

2006 yılında İstanbul’da, Leman Sam’la aynı sahneyi paylaşmıştık.  Leman Sam’la benim en çok bilinen şarkımı Pequeno Fado'yu birlikte söyledik. Hem ikimiz arasında, hem de seyirciyle harika bir enerji oluştuğunu hatırlıyorum. Konserlerimde söylediğim bir Sezen Aksu şarkısı da var, izleyicinin de o şarkıyı ve Sezen Aksu’yu ne kadar çok sevdiğini biliyorum. Aslında stüdyo albümüm için de bir Sezen Aksu şarkısı söylemeyi çok isterim.


İlk albümlerinizden bu yana huzurlu romantik akdeniz ruhu hissediliyor, peki günlük hayatta Monica Molina nasıldır?

Aslında albümlerin gizli kahramanı Noel. Onun Romantik ve sakin tavrı albümlere de yansıyor. Ben de insanlarla ilişkilerimde sakin ve pozitif bir insanım. Anne olduktan sonra çok daha huzurlu hissediyorum. Günlük hayatımda stüdyo dışında daha çok evde kızımla vakit geçirmeyi tercih ediyorum.


Monica Molina en çok kimleri dinlemekten keyif alır? İlham aldığınız şarkıcılar var mı?

Ses rengi ve şarkı söyleme stili benim için çok önemli. Cesaria Evora, efsane isimlerden Amalia Rodrigues, genç kuşaktan da Mariza diyebilirim. Maria Betania’nın şarkılarını da keyifle dinliyorum.


23 Ağustos’ta Bodrum’da Monica Molina Senfonik projesi ile hayranlarınızın karşısında olacaksınız. Bizleri nasıl bir konser bekliyor? Dinleyicilerinize mesajınız var mı?

Şarkılarım dinleyicilerime senfoni orkestrası eşliğinde söylemek, onlara hayal kurdurmak ve onları bu müzikal dünyanın bir parçası yapmayı istiyorum.


Yeni Albüm müjdesi var mı?

Şu anda son albümüm üzerinde çalışıyorum. Kardeşim Noel ile birlikte kayıt aşamasındayız. Sonbahar itibari ile yepyeni şarkılarımı dinleyicilerimin beğenisine sunacağım.