Güncel Haberler:

Paylaşmanın Huzuru

01.07.2018


Buca Eşya Giysi Bankası’ndan 9247 Kişi YararlandıBuca’nın bankaları paylaşmanın keyfine aracılık ediyor. İlçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin giyim ve ev eşyası ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Buca Belediyesi Çamlıkule Kültür Sanat ve Spor Merkezi’nde hizmet veren “Eşya ve Giyim Bankası” etkili hizmetiyle Buca’da dikkat çeken projeler arasında başı çekiyor. Buca Belediyesi Eşya ve Giysi Bankası’ndan bugüne kadar 9 bin 247 Bucalı vatandaş yararlanarak ihtiyaçlarını giderdi.

Hayırseverlerle İhtiyaç Sahipleri Buluşuyor


Yardımseverlerle ihtiyaç sahiplerini bir araya getiren uygulama kapsamında bağışçılar, giyilebilir durumda olan giysilerini Belediyeye veya Çamlıkule Kültür Sanat ve Spor Merkezi’nde bulunan bankaya ulaştırarak bağışta bulunuyor. 

5 Bin 50 Vatandaşa Eşya Desteği


Eşya Bankası’nda ise bir evde ihtiyaç hissedilen mobilyadan beyaz eşyaya kadar her türlü ev eşyası depolanıyor. Bankaya, ikinci el eşyaların yanı sıra mağaza sahipleri tarafından sıfır eşyalar da bağışlanabiliyor. 


Kullanmadıkları eşyalarını vermek isteyen vatandaşların hafta içi saat 08.00 – 17.00 saatleri arasında 439 10 10 ( 3411) no’lu telefondan yetkililere ulaşmaları hâlinde, eşyaları evlerinden teslim alınıyor.