Güncel Haberler:

Sekizinci Reşat Nuri Edebiyat Günleri Sona Erdi

01.01.2018Karabağlar Belediyesi tarafından 8.si düzenlenen ve iki gün süren “Reşat Nuri Güntekin Edebiyat Günleri” sona erdi. Edebiyat günlerinin ikinci gün etkinlikleri Karabağlar Belediyesi Muzaffer İzgü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Etkinliğin ikinci gün programı, Reşat Nuri Güntekin’in yaşamını özet olarak anlatan görsel sunumla başladı. Görsel sunumun ardından Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu kısa bir konuşma yaptı.
Kültür ve sanatın toplum için önemine dikkati çeken Başkan Selvitopu, “Amacımız kültür ve sanat insanlarını olabildiği ölçüde toplumumuzla, insanlarımızla buluşturmaktır. Özellikle gençlerimiz ve çocuklarımıza tanıtmak temel hedeflerimizden biridir. Dünyadaki karanlık güçlerin en korktuğu şey kültür ve sanattır. Tarihe baktığımızda kültür ve sanatla uğraşan insanların çeşitli zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını görürüz. Bugün ülkemizde de hiç tasvip etmediğimiz, kültür ve sanatla ilgili sıkıntılar yaşanmaktadır. Kültür ve sanat insanlarını aşağılamaya çalışanlar var, sanki bir şey biliyorlarmış gibi” dedi.
İkinci Gün Programı Şu Etkinliklerle Devam Etti:

Panel, “Reşat Nuri’den Günümüze Edebiyat ve Hayat”, yöneten Hülya Soyşekerci

Konuşmacılar; Mario Levi, Irmak Zileli
“Radyo Tiyatrosu”, oynayanlar; Aykut Oktar, Belgin Katiç, Bilgehan Oğuz, Orhan Salkınaz, Yıldız İlhan
Söyleşi, “Anadolu Notları ve Seyahat Edebiyatı”, konuşmacılar Esra Alkan, Gönül Çatalcalı.