Güncel Haberler:

“Tefekkür” EBSO Sergi Salonu’nda

01.12.2017


Gazeteci yazar Uğur Oral’ın 14. kişisel fotoğraf sergisi “Tefekkür” 23-25 Kasım tarihleri arasında EBSO Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.

EBSO Sergi Salonu 23-25 Kasım tarihleri arasında gazeteci yazar Uğur Oral’ın 14. kişisel fotoğraf sergisi “Tefekkür”e ev sahipliği yaptı. Şimdiye kadar dördü yurt dışında olmak üzere 13 kişisel fotoğraf sergisi açan Uğur Oral tüm sergilerinin gelirini yardım amaçlı kullanmasıyla tanınıyor. Oral’ın yeni sergisi “Tefekkür”ün de tüm satış geliri öğrenci bursu olarak değerlendirilecek. 
Açmış olduğu fotoğraf sergilerini “insanlığa hizmet etmenin bir yolu” olarak nitelendiren Oral Atina’da zihinsel engelli Yunan çocuklarına yardım amaçlı çalışan AMİMONİ Vakfı için üç, Selanik’te ise meme kanseriyle savaşan AELİA Vakfı için bir sergi açtı. Oral, Türkiye’de de hayır kuruluşları yararına dokuz sergiye imza attı. 

Sergilerinde satılan fotoğraflarının geliriyle ihtiyaç sahiplerine destek vermekten mutluluk ve onur duyduğunu belirten Uğur “Yeni sergim “Tefekkür”ün gelirini de bir sivil toplum kuruluşunun öğrenci bursu fonuna aktaracağım. Sergimde satılan fotoğraflar aracılığıyla birkaç gencin eğitimine katkı sağlayabilirsem ne mutlu bana. Sergime ev sahipliği yapan EBSO’ya ve sergimi ziyaret edip bu amaca destek veren tüm sanatseverlere de şimdiden yürekten teşekkür ederim.” diye konuştu.