Güncel Haberler:

Trend Alarmı: Transparan!

01.04.2018


2015 Sokak modasında oldukça revaçta olan şeffaf parçalar bu sezon öncelikle bomber ceketlerde olmak üzere neredeyse tüm giyim ürünlerinde kendini göstermeye başladı. Bahar günlerinin vazgeçilmezi yağmurluklar da transparan modasına uyanlardan! Dalgıç kumaşlar, deriler, file çoraplar ve daha pek çok ürünü şeffaf parçalarla kombinlemek mümkün. Sonsuz feminenlik vadeden bu modanın en güzel parçalarını sizin için derledik!


    1- Yağmurluk

Daha önce oldukça bol ve salaş olarak karşımıza çıkan şeffaf yağmurluklar bu sezon hem renkli hem de muazzam desenlere sahip olacak. Pelerin, trençkot hatta kaban formlarında oldukça çeşitli yağmurluklar mağazalarda sizleri bekliyor.


    2- Bomber
Bomberlar şeffaftan ziyade daha tüle yakın transparanın tam karşılığı şekilde karşımıza çıkıyor. Twist gibi genç ve dinamik tarzlı markaların hem uygun fiyatlı hem de tarz bomberları bu baharda tüm sokak modasını ele geçirecek gibi duruyor. Bomberların altına postal botlar yakışacakmış gibi dursa da zıt parçaları kombinleyerek spor-şık görünüm elde edebilirsiniz.


    3- Etekler
Eteklerde şeffaflık sahne kıyafetlerinde mayo ile kombinlenerek başladı. Öyle çok beğenildi ki tasarımcılar bu modayı sahneden sokaklara etek uçlarında transparan detaylarla taşıdılar. Sadece etek uçlarında değil etek boylarında da çeşitli tasarımlarla transparanlık öne çıkarıldı.


    4- Çantalar

Şeffaf çantalar geçen sezonlardan beri sıkça karşımıza çıkmıştı. Bu sezon bu çantalar krem rengi hasırlarla sıkça birlikte kullanıldı. Pek çok marka tarzından ödün vermeyerek monogram çanta üretimini devam ettiyse de daha önce de bu modaya öncülük etmiş olan Zara bu sezon da şeffaf çantaları müşterilerinin beğenisine sundu.