Güncel Haberler:

Trend Dosyası: Mercan

01.02.2019Trend Dosyası: Mercan
Turuncu-altın alt tonlu müthiş bir sıcak kış rengi olan mercan, bu ay trend dosyamızın konusu oldu. Soğuk kış günlerinde canlı renkler her ne kadar az tercih edilse de artık devir değişti! Pantone tarafından 2019 yılının rengi seçilen Living Coral yani Türkçe anlamı mercan, iyimserlik ve mutluluk arayışı anlamlarına geliyor. Modunuzu feci şekilde yükseltecek bu renk, retro havalara da gönderme yapıyor diyebiliriz. Her parçada bir mercan bulmak mümkün, canlılığı ve iyiliği hatırlatacak bu renkten seçeceğiniz parçaları sizin için derledik! 

1- KabanlarDış görünüşün en güzel temsilcisi olan kabanlarda mercan oldukça popüler olacak. Bildiğiniz gibi bu sezon canlı kabanlar oldukça ön planda olacak ve mercan bunların başını çekecek! 

2- Pantolonlar


Her renkle kolaylıkla uyum sağlayamasa da tonsurton yapmak için ideal olan mercan rengini, siyah ile vurgulayabilir ve beyaz ile parlaklığı artırabilirsiniz. Ancak kendi tonları ile kombin yapmanızı tavsiye ederiz.


3- GömleklerAynı renk pantolonlar ya da koyu renk jeanler ile mercan gömlekler inanılmaz kombinlere imza atabilir. Mercan rengi üst giyim tercih ederken diğer parçaların tamamının aynı renkte olmasına dikkat edin. 

4- KazaklarBu sezon kazaklarda modanın yönü oldukça çeşitli; oversizelar, belde biten kesimler, yarasa kollar... Tamamı vitrinlerde ve sokaklarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Ancak renk konusunda asla sıkıntı çekmeyen kazaklarda bu sezon mercan yepyeni bir soluk olacak!

5- Aksesuarlar Sade ve şık kombinlerinizi mutlaka mercan bir aksesuar ile tamamlamayı denemelisiniz. Tulumlarda, elbiselerde ve soğuk renkli tonsurtonlarda mercan rengi kombinin imzası olacak!