Güncel Haberler:

Yolculuklarınızı Kolaylaştıracak 10 Muhteşem İpucu

01.01.2018Yolculuklarınızı Kolaylaştıracak 10 Muhteşem İpucu
İster tatile, ister zorunlu aile ziyaretlerine gidiyor olun, yolculuklar günlerinizi mahvedecek kadar stresli olabilir. Eşya hazırlama kâbusları, pahalı uçak ve otobüs biletleri, dökülmüş parfümler en şirin insanı bile zıvanadan çıkarabilir. Biz de sizler için, size bolca para, zaman ve mekân kazandıracak ve seyahat deneyiminizi daha iyi hale getirecek bir kaç ipucunu derledik.


1-Yola Çıkmadan Önce Mutlaka Bankanız ile Görüşün
Birçok banka, alışılmadık bir faaliyet fark ettiğinde banka hesaplarını iptal edebilir veya askıya alabilir. Özellikle farklı bir ülkeye gidiyorsanız, seyahat edeceğinizi bildirmek için önceden görüşerek bilgi vermek, ödemeniz esnasında reddedilen bir kredi kartı bulundurmaktan kaynaklanan baş ağrılarından kaçınmanızı sağlayabilir.

2-Salı Uçuşları!

Bu gerçekten herkesin bilmediği; ancak öğrendiğinde sevinçten zıpladığı bir ipucu! Salı günleri uçak biletleri daha ucuzdur ve yolculuk planı yaparken salı sabah erken uçuşlarını gözlemeniz size tasarruf sağlayacaktır.3-Kıyafetlerinizi Rulo Yaparak Paketleyin

Özellikle kadınlar tatile giderken neredeyse tüm kıyafetlerini yanlarında götürmek istiyorlar. Tamamı olmasa da büyük çoğunluğunu sığdırmanın bir yolunu biliyoruz; kıyafetleri rulo yapmak! Yüzde 75'e kadar daha fazla kıyafet sığdırabileceğiniz ispatlandı desek?4-Pasaportlarınızı ve Kimliklerinizi TarayınTüm önemli bilgilerinizin bulunduğu pasaport ve kimlikleri mutlaka tarayıcıdan geçirip kendinize birer kopyasını mail atın. Bu kaybolma, çalınma gibi durumlarda hayatınızı kurtaracak bir ipucu olabilir.

5-Google Maps’i Çevrimdışı Olarak Kullanabilmek için ‘Ok Maps’ YazınHer an haritaya ihtiyaç duyabilirsiniz; ancak her an hücresel erişiminiz mümkün olmayabilir. Haritalara ok maps yazarak çevrimdışı kullanabilirsiniz.

6-Mutlaka Valizlerinize İşaret Koyun


Valizlere küçük kurdeleler ya da anahtarlıklar takmak havaalanında valiz kaybetme karıştırma krizinin önüne geçecek yegâne çözüm olabilir. Kendinize göre etiketler yapıştırarak valizlerinizi kişiselleştirmeniz eğlenceli de olacaktır!

7-Paralarınızı Saklayacak Bir Yer Bulun


Tüm paranızı cüzdanınızda çantanızın içinde saklamak artık hiç mantıklı değil. Eski şeker kutuları, hatta eski bir ruj kutusuna paralarınızı bölüştürüp ceketinizde bile taşıyabilirsiniz.


8-Alternatif Konaklamalar BulunBazen birinin evini kiralamak, nereye gittiğiniz ve ne kadar süreyle kalmayı planladığınıza bağlı olarak, otellerden daha ucuz olabilir. Airbnb gibi uygulamaları kullanma veya bir apartman dairesi kiralamak genellikle pahalı bir otelden daha iyi seçenek olabilir.

9-Seyahat Uygulamaları İndirin
Telefonlarımızdaki aplikasyonlar sayesinde artık yabancı dil bile öğrenebilirken, seyahate çıkarken uygulama indirmek bebek işi! Size her türlü faydayı sağlayacağına emin olabilirsiniz.
10-Sıvılar İçin Önlem AlınSıvılar valizlerdeki en büyük problemlerden biri olma unvanını korurken, streç filmler bu sorunlara ilaç gibi geliyor. Sıvıların kapağını kapatmadan önce bir parça streç ile kaplar öyle kapatırsanız, dökülme sorunu ortadan kalkmış olur!

Çeviren ve Düzenleyen: Damla Kılınç

Kaynak: www.ranker.com